Home Služby SEO optimalizace v několika pravidlech

SEO optimalizace v několika pravidlech

by redakce

Nejeden provozovatel webových stránek si je velmi dobře vědom nutnosti SEO optimalizace. Dále už však nemá příliš jasno v tom, co všechno tento proces sloužící ke zviditelnění webových stránek obnáší.

SEO optimalizace a základní pravidla

Máme pro vás pět nejdůležitějších pravidel, která jsou předpokladem úspěšné optimalizace webu.

1. pravidlo: Správně zvolená klíčová slova

Prvním krokem by měla být analýza klíčových slov. Na jejím základě obdržíte slova a slovní spojen, která uživatelé často hledají, tedy v souvislosti s vaším zaměřením. Pro alespoň dílčí představu o podobě klíčových slov jsou vhodnými pomocníky našeptávače na Google.cz a Seznam.cz. Nadále je však důležité nakládat s klíčovými slovy s rozmyslem a webové stránky jimi nezahltit.

  Autodoprava Praha Autodoprava Kučera

2. pravidlo: Výběr vhodné domény

Klíčové slovo by mělo být použito také v doméně, tedy pokud není přímo odvozena od názvu firmy. Z takového názvu bude navíc okamžitě patrné zaměření vašich webových stránek.

3. pravidlo: Tvorba originálního textového obsahu

Pro dobré hodnocení webových stránek je podstatným faktorem také textový obsah. Všechny texty na vašem webu musí být nejen originální, ale také srozumitelné a informačně přínosné, ovšem bez zbytečného balastu. Samozřejmostí je zakomponování klíčových slov, avšak v rozumné míře.

4. pravidlo: Budování zpětných odkazů

Na výslednou pozici ve výsledcích vyhledávání mají vliv také zpětné odkazy. Ty přinese nejen registrace do různých katalogů, ale také přispívání do diskuzních fór, samozřejmě včetně odkazu na web. Ovšem mnohem důležitější jsou zpětné odkazy na respektovaných webech s vysokou návštěvností.

5. pravidlo: Důraz na uživatelskou přívětivost

Při optimalizaci webových stránek vždy však mějte na zřeteli konečného uživatele, který se musí na webu nejen dobře orientovat, ale musí zde najít to, co hledá. Přejít ke konkurenci je totiž otázkou pár vteřin…

  SEO optimalizace je cestou k lepší pozici

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

GoldBach.cz

Brilante.cz

Dveře-Praha.cz

You may also like

Leave a Comment