Jak si poradit se smazanými či poškozenými daty na počítači?

Obnova dat patří k nejpalčivějším problémům mnoha počítačových uživatelů. Stačí jedna technická závada a mohou být pryč cenné dokumenty pracovní i soukromé, rodinné fotografie a další nenahraditelné informace z vašeho PC nebo notebooku.

Jak můžete svá data bránit sami?

Nejsnazší způsob, zabránit ztrátě cenných dat, je samozřejmě i v tomto případě prevence. Snažte se předcházet riziku nehody pravidelným zálohováním. Nejvhodnější cestou jsou v dnešní době externí harddisky, případně se také stále více rozšiřuje ukládání na internetová úložiště, díky postupně narůstajícím rychlostem připojení. Dobré je zvážit v případě například fotografií metodu klasickou v podobě jejich přenesení na papír, ačkoli je samozřejmě použitelná pouze pro ty nejdůležitější snímky.

press-media-cz_abax_cz_01

 

Co dělat, pokud už se vám podaří o nějaká zásadní data přijít? V případě, že k tomu došlo vaším omylem, smazali jste si soubor a už stačili navíc vysypat koš, můžete vyzkoušet některý software dostupný na internetu. Řada z nich je k dispozici, i coby freeware a jejich ovládání je uživatelsky velmi přívětivé, zvládne ho i začátečník.

Co dělat v případě poškození disku?

Ve chvíli, kdy dojde ovšem například k poškození harddisku, ať už tomu mechanickému (pád, poškozená čtecí hlava) či softwarovému (počítačový virus), už si svépomocí neporadíte a je potřeba se obrátit na specializovaný servis, který data z média dokáže obnovit. Oprava tohoto ražení vyžaduje odbornou znalost a rozhodně byste se o ni neměli bez náležitých vědomostí pokoušet. Kam se nejlépe vydat pro pomoc v takové situaci? Navštivte servis výpočetní techniky. Nezbytností rozhodně není ten autorizovaný, zejména tehdy, pokud preferujete nižší cenu za provedenou práci, přitom však zcela srovnatelnou kvalitu. Částky se za tento úkon totiž mohou v určitých případech šplhat dokonce až k desetitisícům.

press-media-cz_abax_cz_02

 

Servisní centrum ABAX se opravám notebooků i stolních počítačů věnuje již od roku 1995. Zajistí pro vás například servis notebooků Asus, ale i dalších známých i méně známých značek (Lenovo, Toshiba, HP servis, Acer, Dell…). Dále také poskytuje servis tiskáren, opravy telefonů iPhone i Samsung a řadu dalších služeb, a to v rámci celé České republiky.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

In-In.cz

GoldBach.cz

Brilante.cz

 

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login