Sídlo firmy

Virtuální kancelář nebo také virtuální sídlo firmy je služba určená podnikatelům , která jim umožňuje užívat poštovní adresu, jenž si ji takovýmto způsobem pronajmou. Ji pak mohou použít pro zápis do Obchodního rejstříku. Fyzické osoby si tuto adresu mohou nechat zapsat do Živnostenského rejstříku. Souhlas pro zřízení virtuální kanceláře vydává majitel nemovitosti.

Sídlo firmy
Sídlo firmy

Sídlo firmy pro podnikatele

Takto podnikatelé mohou využívat prestižní adresy za nepatrné náklady. U některých oborů činnosti, kde není potřeba kanceláře, jako jsou například finanční poradci, obchodní zástupci či počítačoví experti, je virtuální sídlo skutečně vynikajícím řešením. Na danou adresu se takto také může zaregistrovat více firem, čímž se ušetří nemalé finanční prostředky. V poslední době si podnikatelé vybírají virtuální sídlo také podle četnosti finančních kontrol, neboť jak je známo, ty se v různých částech České republiky odlišují. Z tohoto důvodu je často vyhledáváno sídlo firmy Praha.

Sídlo firmy můžete mít i v centru Prahy

V našem hlavním městě je také nejvíce prestižních adres, které nezřídka ovlivní obchodní kontakty. Sídlo společnosti totiž hodně prozradí o podnikateli. Virtuální kancelář je poměrně nová záležitost. První byla zřízena teprve v roce 1995 v americkém Coloradu. Od té doby však jejich popularita stoupá a to i v České republice. To platí především pro Prahu, ale zároveň roste také zájem především ze strany začínajících podnikatelů i v krajských centrech. Pokud máte o tuto službu zájem, potřebujete doručit údaje o firmě provozovateli virtuální kanceláře. Ta Vám na jejich základě vystaví smlouvu, kterou pak odnesete na Obchodní soud.

Sídlo firmy

Podobně jako u běžných kanceláří musí být rovněž virtuální sídlo viditelně označeno. Virtuální sídlo by mělo být vždy umístěno pouze ve vyhovujících podmínkách. Obchodní inspekce se již setkaly s kancelářemi v garážích nebo sklepech.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login