Skvělá zahradní party – jak na ni?

Skvělá zahradní party – jak na ni?

Domácí párty se stávají čím dál oblíbenější. Velké popularitě se těší hlavně mezi mladou generací, která je upřednostňuje před návštěvami barů, hospod a diskoték. Zkuste ji pro své blízké a kamarády uspořádat i vy. Nepotřebujete k tomu mnoho. Přesto se však můžete spolehnout na to, že na ni vaši hosté budou dlouho a rádi vzpomínat. Co nepodcenit, aby se zahradní party opravdu povedla?

Příprava je základ

Taková domácí party má spoustu výhod. Můžete na ni pozvat jen lidi, které máte rádi, zařídit ji podle svého vkusu, zvolit zábavu, která vám vyhovuje, nachystat občerstvení, které vám chutná. Základem všeho je všechno pečlivě naplánovat – rozeslat pozvánky, zajistit dostatek jídla, pití a vymyslet program. Jen tak si totiž ušetříte spoustu stresu, budete uvolnění a večer si příjemně užijete, aniž byste museli řešit nejrůznější zádrhele.

Nachystejte občerstvení

Na žádné party nesmí pochopitelně chybět občerstvení. Připravte takové pochoutky, aby se najedli všichni, ať už jsou to masožravci nebo vegani. Milovníky masa uctíte pořádnou flákotou nebo uzeninami, nejlépe z vaší vlastní udírny – to pak budete platit doslova za mistra šéfkuchaře. Ti ostatní si zase mohou pošmáknout na zeleninových či ovocných salátech nebo sladkých dezertech. Samozřejmostí by měly být brambůrky, oříšky, tyčinky nebo jednohubky. Určitě víte, co mají vaši hosté rádi a co nejvíce ocení, takže nebudete mít s chystáním problém.

Důležitý pitný režim

Když se řekne party, každému se hned vybaví alkohol. Obzvlášť v létě bychom si na jeho množství ale měli dát velký pozor, protože příliš zatěžuje náš vedrem oslabený organismus. Dobrou volbu mohou být míchané koktejly – Cuba Libre, Margarita, Mojito, PiňaColada. Aby nejen uspokojily chuťové buňky, ale zároveň i poskytly kýžené osvěžení, měly by mít správnou teplotu. Výrobník ledu se proto stane vítaným pomocníkem.

Vytvořte správnou atmosféru

Jen máloco dovede tak ovlivnit atmosféru jako správná hudba. Na jejím výběru si proto dejte pořádně záležet a nepodceňte ani aparaturu. Ze začátku poslouží písničky jako příjemná kulisa, při níž se hosté mohou seznamovat a povídat si, s postupujícím večerem ale klidně reprobedny trochu „osolte“, ať si můžete i zatančit. Sousedy na konání domácí party raději připravte, ať pak nemusíte řešit jejich stížnosti. Tak, užijte si party přesně podle vašich představ!

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login