Studium v zahraničí – mýty

Také slýcháte, že dostat se na školu v zahraničí je složité? Že je to zbytečně či přehnaně drahé? Studují tam jen skutečně talentovaní lidé? Můžete si být jisti, že jde pouze o mýty. Studovat v zahraničí už dávno není jen snem mnoha (nejen) českých studentů.

Studium v zahraničí
Studium v zahraničí

Do zahraničí se dostanou jen géniové

Mnoho lidí je na omylu. Vystudovat univerzitu v zahraničí není rozhodně tak složité. Univerzit, které hledají mezinárodní studenty jsou desítky. Školy si tak často budují tímto způsobem prestiž. U mezinárodních studentů není hodnocen jen studijní výsledek, ale také motivace a cíl proč chce student na dané univerzitě studovat.

Studium v zahraničí je příliš drahé

Spousta z nás se mylně domnívá, že si jazykový pobyt v zahraničí nemůžeme dovolit. Velká Británie umožňuje vzít si studentskou půjčku. Pokud jste v Nizozemí studentem a pracujete, můžete získat grant až 500 Eur. Řada zemí nabízí opravdu kvalitní vzdělání a zajímavé obory, které lze financovat třeba z brigády. Studium v zahraničí je investice především do sebe sama.

Angličtinu lze studovat jen v Anglii

Jste na omylu. Zajímavé studijní programy na angličtinu nabízí také Malta, Toronto, Dánsko, Nizozemí, Belgie a další země. Ve třídách navíc nejsou jen Češi nebo tamní obyvatelé, ale často studenti z celého světa. Naučíte se tak tolerovat jiné kultury, získáte nové přátele, osamostatníte se.

Přihlášení ke studiu v zahraničí není jednoduché

Najít si vhodnou školu či kurz v zahraničí není nijak jednoduché, pokud to řešíte sami. Vyberte si pohodlnou cestu a přihlaste se na jazykový kurz v zahraničí, který organizuje agentura. Budete mít k dispozici kvalitní studijní program, spolehlivé ubytování, dopravu. Nemusíte se takřka o nic starat. Pracovních agentury vám navíc pomohou vybrat správný program.

Study.cz

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login