Užijte si spojení s přírodou v minimalistickém bydlení

Užijte si spojení s přírodou v minimalistickém bydlení

Minimalismus patří v současnosti mezi oblíbené umělecké směry a projevuje se nejčastěji v architektuře. Kromě minimalistického exteriéru se můžete zaměřit i na interiér, který se opírá o čistotu linií, vzdušnost, svěžest a jednoduché, ničím nerušené prostorné bydlení.

Minimalistický interiér i exteriér

Pokud máte rádi zdobnost a množství dekorací v bydlení, tak minimalismus nejspíš nebude pro vás. Pokud máte naopak rádi otevřené a vzdušné prostory, jednoduchý a funkční nábytek a minimum dekorací, tak pro vás bude minimalismus ideální volbou. Interiér využívá multifunkčního vybavení a snaží se vždy nabídnout něco navíc, exteriér je pak otevřenou stavbou, například bungalovem, který je propojen se zahradou a nabízí prostornost i vzdušnost.

Základní prvky minimalismu

Hlavními prvky minimalismu jsou jednoduchost a čistota. V minimalistickém bydlení nenajdete zbytečné ozdoby, dekorace, které nemají svůj praktický účel a doplňky, které by sloužily jen pro design. Čistota je zde samozřejmostí, stejně jako jednoduché a prosté linie nábytku, velmi oblíbené jsou geometrické tvary. Co se týče materiálů, tak skvěle poslouží dřevo, sklo nebo kov. Dřevostavba na klíč může být prvním krokem ke svěžímu a minimalistickému bydlení.

Velký prostor

Výhodou minimalismu v bydlení je dojem velkého prostoru, i pokud je váš rodinný dům menší a ve skutečnosti tak prostorný není. Tento dojem je dán tím, že nábytek je v bydlení chytře rozmístěn tak, abyste měli dojem, že máte v místnostech více místa. Všechno má svůj účel a plní hlavně praktickou funkci. Například bydlení v bungalovu, kde můžete propojit obývací pokoj s kuchyní a následně interiér se zimní zahradou nebo terasou, bude příjemnou a vítanou změnou.

Jednoduchost a svěžest

Budete překvapeni, jak dokáže minimalistický styl podtrhnout vaši osobnost a život. Místo častého úklidu, přeskupování nábytku a utírání prachu pod spoustou zbytečných dekorací, se tak můžete věnovat sami sobě a rodině. Zároveň se můžete soustředit na příjemné propojení rodinného domu a terasy nebo zahrady. Užijte si například stolování na terase nebo večerní povídání pod širým nebem.

Harmonické bydlení

Bydlení v bungalovu, který zařídíte v minimalistickém duchu, má také tu výhodu, že se zde v otevřeném prostoru může setkávat i více generací. Je možné využít tento prostor pro potřeby mladé rodiny s dítětem, stejně tak pro pár seniorů, kteří ocení bezbariérovou a nízkoenergetickou stavbu.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login