V Ostravě zvládne jízdy v autoškole napoprvé minimum lidí, celorepublikový průměr je téměř dvojnásobný!

V Ostravě zvládne jízdy v autoškole napoprvé minimum lidí, celorepublikový průměr je téměř dvojnásobný!

Z nedávno publikované analýzy úspěšnosti žáků ostravských autoškol vyplynulo, že napoprvé při zkušebních jízdách uspěje poměrně malé procento. Podobně jsou na tom i mnohá další města v Moravskoslezském kraji. Celorepublikový průměr je přitom mnohem vyšší. Jaký je skutečný důvod neúspěchu Ostravanů?

V Ostravě při jízdách napoprvé uspěje pouze 37 žáků ze sta. K problematice se vyjádřili zkušení lektoři z pražské autoškoly King. Podle nich hraje velkou roli komplikovaný ostravský provoz, který je srovnatelný pouze s Prahou, Brnem či Plzní. Na druhou stranu však žáci v Praze dosahují výrazně lepších výsledků. Autoškola Praha se žákům věnuje velmi svědomitě, což se projevuje na celkové úspěšnosti. Dalším významným faktorem, který se na statistice podílí, je totiž úroveň zvolené autoškoly a komunikace mezi lektorem a žákem.

Zajímavá je i skutečnost, že v tabulce skončil v těsném závěsu Frýdek-Místek. Provoz v tomto městě přitom není ani zdaleka tak složitý jako v Ostravě. Jeden z frýdecko-místeckých komisařů jen kroutil hlavou, protože si situaci nedokáže vysvětlit.

Úroveň autoškoly se musí u zkoušek zákonitě projevit. Renomovaná autoškola si své jméno hlídá a snaží se žáky připravit tak, aby při jízdách uspěli napoprvé. Některé firmy však lákají na podezřele nízké ceny, a právě v tom je pověstný kámen úrazu. Lektoři nemají motivaci k tomu, aby se žákům intenzivně věnovali. Záměrné podbízení se pod cenou se odráží na „úspornější“ výuce.

Výše uvedená tvrzení potvrdil Pavel Greiner – předseda Asociace zkušebních komisařů autoškol. Podle něj nemohou za neúspěch žáků přísní komisaři, ale spíše nekvalitní výuka. Zájemcům o řidičák proto doporučuje, aby se přihlásili do dražší, ale zato solidní autoškoly.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login