Home Bydlení Výměna oken. Patří nebo nepatří do programu Nová zelená úsporám?

Výměna oken. Patří nebo nepatří do programu Nová zelená úsporám?

by Press Media

Uvažujete nad tím, že vyměníte okna ve svém domově? Chcete tím docílit snížení spotřeby za elektřinu a obecně za energie? Jsou vaše okna už stará, ještě dřevěná a jde skrze ně chlad a průvan? Neváhejte ani minutu a do výměny oken se rozhodně pusťte. Navíc nyní běží třetí vlna dotačního programu Nová zelená úsporám, což vede k otázce – je možné požádat o dotaci na výměnu oken z dotačního programu Nová zelená úsporám?

Veškeré dotazy týkající se dotačního programu Nová zelená úsporám a týkající se dotací z tohoto programu zodpoví Zelená dotace, která vás provede prvními kroky až po získání konkrétní sumy peněz. My však zodpovíme tento velice často pokládaný dotaz, který zajímá i ty, kteří vyměnili okna v uplynulých dvou letech. 

Patří výměna oken do dotačního programu Nová zelená úsporám?

Ano, výměna oken patří mezi podporované stavební úpravy. Musíte však dokázat, že výměnou oken významně snížíte energetickou náročnost vašeho domu. Pokud toto dokážete, bude výše dotace počítána na základě plochy vyměňovaných konstrukcí. Záleží tedy na ploše oken a vyměněných dveřích. 

  Pět rad, jak se připravit na zahrádkářskou sezónu

Pokud bychom se však na dotaci na výměnu oken podívali z obecného hlediska, řekli bychom, že dotace může snížit pořizovací cenu nových oken až o padesát procent. Musí však být součástí komplexního řešení, přičemž se sníží spotřeba energie alespoň o dvacet procent. 

Na co dalšího se vztahuje dotace Nová zelená úsporám?

Samozřejmě dotace Nová zelená úsporám se neuděluje jenom na výměnu oken, ale také se uděluje na pořízení fotovoltaiky či solárního termického systému pro ohřev vody. Také se dotace vztahuje na instalaci automatického větracího systému, který zvládá i rekuperaci tepla. Dotaci je možné získat i na výstavbu pasivního domu nebo obecně na novostavbu

Dotaci lze mimo jiné získat i na systémy pro využití tepla z odpadní vody nebo na venkovní stínící techniku.

You may also like

Leave a Comment