Vzduchotechnika jako skvělý pomocník v domácnosti

Vzduch potřebuje k životu každý z nás. Je všude okolo a provází nás celý život. Je až z podivem, jak málo lidí využívá vzduch vzduch jako pomocníka v domácnosti. Přitom stačí pár jednoduchých věcí a můžete využívat sílu pohonného média, které je vždy k dispozici.

Vzduchotechnika
Vzduchotechnika

Kompresor využije opravdu každý

Tlakový vzduch využije opravdu každý. Nemusíte přitom být majitel pneuservisu abyste využili sílu vzduchotechniky naplno. Spousta lidí má jako svého věrného sportovního parťáka obyčejné kolo. S pomocí kompresoru budete mít vždy nejen správný tlak v pneumatikách pro pohodovou jízdu, ale také můžete po vyjížďce jednoduše pomocí vzduchové pistole zbavit kolo prachu. Samozřejmě, že u cyklistů využití nekončí. Renovujete byt? Potřebujete natřít plot? Nalakovat zahradní nábytek? Není nic jednoduššího, než připojit ke kompresoru stříkací pistoli. Práce s ní je nejen účinnější, ale také spotřebujete méně barvy. Nebo jste milovník piva a rádi byste si doma natočili vlastní pivo jako křen? Stačí k tomu trocha stlačeného vzduchu.

Jak vybrat ten správný?

Na trhu existují různé typy kompresorů. Pro univerzální použití je dobré volit kompresor se vzduchovou nádobou, tzv. vzdušníkem. Jeho velikost ovlivňuje zásobu stlačeného vzduchu, který máte při práci k dispozici. Je tedy třeba vybírat podle převažujícího způsobu využití. Pro čepování piva vám stačí malá tlaková nádoba, pro lakýrnické práce se hodí zase větší. Její velikost totiž ovlivňuje také tlakové rázy, takže vám bude stříkací pistole dávkovat vzduch i barvu pořád stejně a konečný výsledek vašeho snažení bude dokonalý.

Není se třeba bát

disponují dostatečnou životností a bezúdržbovým systémem, automatickým odlučováním vody i filtrací nečistot. Na výběr je mezi několika stupni. Není se tak třeba bát nějakého náročného každoročního servisu vaší vzduchotechniky. Spojovací materiál je v běžných normalizovaných rozměrech a je k dispozici nejen ve specializovaných prodejnách, ale také v hobby marketech.

Vyzkoušejte sílu vzduchu, která přijde vhod nejen pokud ráno zjistíte, že jste píchli a rezervu máte prázdnou.

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login