Working Holiday na Novém Zélandu

Nový Zéland je jedinečnou zemí, kterou stojí za to poznat. A to nejen při 14-ti denní dovolené. Abyste tuto zemi opravdu procestovali a využili jejích možností i krás, kterými oplývá, je tu pro Vás výjimečná možnost. Tou je získat Working Holiday vízum, tedy pracovní vízum pro Nový Zéland. To je cestou k tomu, jak se můžete do země zcela legálně dostat až na jeden rok, vydělat si peníze, získat nové přátele a ještě ji kompletně procestovat.

Kiwi-working-holiday-Novy-Zeland-2016-324x235

K práci na novém Zélandu je jak už bylo zmíněno, potřeba pracovní vízum. Podmínkou je jeho zřízení již před odletem do země. Nejjednodušší a také nejžádanější možností je tzv. Working Holiday vízum. Toto povolení je k dispozici pro občany ČR, a to díky dohodě mezi Novým Zélandem a Českou republikou. Dohoda se jmenuje Working Holiday Scheme, zkráceně tedy WHS.

WHS umožňuje českým občanům, kteří jsou ve věku 18-35 let získat vízum, které má platnost na 12 měsíců s možností jeho prodloužení, ale o tom až později. Čeští občané žádají o přidělení tohoto povolení na velvyslanectví NZ, které má sídlo přímo v Londýně. Jednodušší i rychlejší cestou je podat on-line žádost. Další podmínky, které musí zájemce splňovat jsou následující: disponovat platným cestovním pasem ČR (min. doba platnosti 2 roky a 3 měsíce), prokázat se finančními prostředky, a to minimálně částkou 4200 NZD, mít také prostředky na zpáteční letenku a v neposlední řadě platné cestovní pojištění.

Za vízum zaplatíte 208 NZD a přesto, že je primárně platné 12 měsíců, nabízí se možnost požádat o jeho prodloužení o tři měsíce. Jeho držitel musí prokázat, že pracoval při pobytu na Novém Zélandu v zemědělství alespoň čtvrt roku. Potřebné informace jak nejen o prodloužení požádat jsou k dispozici na www.pracenovyzeland.cz

Jak jste se sami mohli přesvědčit, nejedná se ne nesplnitelná kritéria, ba naopak. Pokud Vás Nový Zéland láká, nečekejte a vrhněte se do potřebných formalit. Získané zážitky a zkušenosti se Vám jistě budou hodit ve Vašem dalším nejen profesním životě.

 

 

 

 

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login