Home Zprávy Zaměstnanecké děti společnosti ARAKO (Opava) mohly prožít část prázdnin v ruském táboře “Orljonok” na pobřeží Černého moře

Zaměstnanecké děti společnosti ARAKO (Opava) mohly prožít část prázdnin v ruském táboře “Orljonok” na pobřeží Černého moře

by redakce

Osm dětí z Opavy a jedna dívka z Třebíče se zúčastnily v termínu od 23. června do 13. července 2017 mezinárodního dětského tábora “Orljonok” na pobřeží  Černého moře.  Zúčastnili se zde Mezinárodní školy výzkumníků a vynálezců.

 

Na tomto mezinárodním turnusu tábora Zvjozdnyj (Hvězdný) bylo celkem sto dětí  z několika zemí – Česko,  Bulharsko, Rusko či Maďarsko. Tábor organizuje s podporou Státní korporace pro atomovou energii Rosatom a Rossotrudničestva v rámci projektu “Škola Rosatomu”. V ČR byly vybrány děti, jejichž rodiče pracují ve společnosti ARAKOM, dceřiné korporace Rosatom.

“Veškeré výdaje za pobyt dětí v mezinárodním táboře hradila samotná korporace Rosatom. Děti, které měly o účast na táboře zájem, musely nejprve projít konkurzem a rovněž zaslat svou přihlášku k organizační komisi. Jsme velice rádi, že jsme mohli těmto talentovaným dětem našich zaměstnanců zprostředkovat tyto nezapomenutelné chvíle a zážitky”, sdělila nám personální ředitelka společnosti ARAKO Pavlína Koligová.

Drtivá většina dětí z Moravskoslezského kraje tak strávila celé tři týdny v cizojazyčném prostředí a daleko od domova, poprvé.

Na táboře “Zvozdnyj” se děti mohly účastnit mnoha atraktivních akcí, čekal na ně bohatý program – nejrůznější přednášky, workshopy. Dále se děti podílely na vytváření výzkumných projektů v oblasti fyziky a přírodních věd, žurnalistiky či současného umění.

  Oszkár Világi jde příkladem všem bussinessmanům

Děti nejen rozvíjely svůj tvořivý potenciál, navštívily Soči, centrum zimních olympijských her 2014, strávily krásné chvíle u moře, navštívily delfinárium a nejrůznější akce, festivaly a soutěže.

“Letní tábor Zvozdnyj se mi líbil nejen proto, že se konal u moře, ale také proto, že šlo o mezinárodní projekt. Naučila jsem se mnohem lépe komunikovat s lidmi z různých zemí. Naučili jsem se také pracovat lépe v týmu, zlepšili jsem si angličtinu a snadno jsme se dorozumívali v ruštině. Na rozdíl od většiny českých táborů zde byl atraktivní a bohatý program. Seznámili jsme se také se zvláštnostmi cizí země”, popsala své zážitky Andrea Otahalová , jedna z účastnic mezinárodního tábora v Orljonoku.

Děti z Česka se mezinárodních tvořivých projektů s podporou Státní korporace Rosatom zúčastňují každý rok. Nechyběly ani na mnohojazyčném táboře  inženýrského a technického zaměření  v Maďarsku.

Již pravidelně několik let se děti z České republiky účastní projektu Nuckids, který je rovněž mezinárodní. Jedná se o velice zajímavý projekt s tvořivým zaměřením, kde  se děti  z různých zemí pod vedením známých režisérů, choreografů či pedagogů připravují  muzikál. S ním pak vystupují v okolních zemích a také v Rusku. U nás se vystoupení konala v Praze, Brně nebo Českých Budějovicích.

  Firemní večírek na samotě? Neomezená zábava!

“Státní korporace Rosatom, která  se zabývá sociální činností již několik let se podílí na ruských a mezinárodních charitativních činnostech. V zóně sociální odpovědnosti  Rosatomu jsou zahrnuty podniky ruského atomového průmyslu a rovněž  dceřiné společnosti v dalších zemích. Rosatom podporuje sociální a vzdělávací projekty v celé řadě partnerských zemí, které mají s touto korporací dlouholeté partnerské vztahy”, sdělil ředitel Rosatom Central Europe Vadim Titov.

 

You may also like

Leave a Comment