Zdravý životní styl

tea-556777_1920

Aktuálním problémem dnešní produktivní generace je to, že se lidé cítí unavení, přepracovaní, podráždění, zkrátka nevyrovnaní. Podíl na tom má samozřejmě uspěchaná doba plná stresu a závazky, které lidé obvykle mají, pokud chtějí mít vlastní bydlení, cestovat nebo založit rodinu. Stále méně myslíme na naše zdraví. Tělo, které zanedbáváme pokud nedodržujeme zdravý jídelníček, nevěnujeme pozornost zdravému životnímu stylu, nám dá dříve nebo později najevo, že je potřeba zvolnit a udělat něco opravdového pro naše zdraví. Je potřeba hledat recepty k nastolení ztracené rovnováhy. A takovým top receptem může být například i jóga.

Zdravý životní styl
Zdravý životní styl

Mnoho lidí toto cvičení podceňuje, protože si myslí, že je příliž nudná a pomalá, než aby se jí věnovali. To bývá často prvotní ukvapený názor způsobený nedostatkem informací a trpělivosti. I té Vás jóga může naučit. V první řadě Vás jóga znovu naučí správně dýchat. Většina populace dýchá pouze povrchně, což je úplně špatně. Špatné dýchání, které neprovádíme do břicha hlubokými nádechy, stojí za velkou většinou nemocí a to jak fyzických, tak i psychických. Pokud v určitých přirozených situacích budete pozorovat svůj dech, uvědomíte si, že při většině silných zážitků, kterými jsou radost, smutek, pláč, bolest, dýcháme hlubokým dechem. Ten má totiž tu sílu člověka zklidnit, umožnit mu procítit daný okamžik, uvolnit se, nebo naopak urychlit zmizení bolesti. Další dovedností, kterou Vás jóga může naučit je meditace. Ta je receptem na celkové zklidnění emocí, bolestí a vyčištění Vaší mysli. Meditace je vlastně takovou zdravou výživou a zdravým receptem pro Vaši duši. Myšlenky kolem sebe necháte pouze proplouvat, pozorujete je, ale neprožíváte. Vše vidíte s odstupem, který Vám pomáhá se od dané situace odpoutat, mít nad ní potřebný nadhled, netrápit se jí.

Nezapomínejte na své zdraví

Samozřejmě dalším přínosem je docílení fyzické výdrže a také pružnosti celého těla. Při cvičení si různými pohyby masírujete vnitřní orgány a otvíráte energetické dráhy, které jsou důležité pro správné proudění energie Vaším tělem.  A pokud přijdete na chuť józe, je pravděpodobné, že se na svět zdraví zaměříte komplexně. A to tím, že propojíte zájem o Vaši fyzickou i duševní rovnováhu.

 

 

 

 

Press Expres na Facebooku

You must be logged in to post a comment Login