Home Bydlení Že se vás hubení štěnic nikdy týkat nebude? Možná jste na omylu

Že se vás hubení štěnic nikdy týkat nebude? Možná jste na omylu

by redakce

Štěnice dokážou pořádně znepříjemnit život. A nemusíte být zrovna s hygienou na štíru, stačí mít problémové sousedy nebo si tyto nežádoucí spolubydlící odněkud přivézt v kufru. Jde o parazity, kteří se ve volné přírodě nevyskytují, ale žijí poblíž svých hostitelů, kterým sají krev. Těmito hostiteli mohou být lidé i zvířata.

Nikdy jste štěnice neviděli? Buďte rádi

Pokud jste si mysleli, že se se štěnicemi osobně nikdy nesetkáte, můžete se mýlit. Jde o téměř civilizační chorobu našich domovů! Cestujete hromadnými prostředky? Jezdíte na dovolenou? Zpátky si můžete donést nezvané podnájemníky. Štěnice si příliš nevybírá, kde se uhnízdí. Nemusíte se za ně stydět, je ale potřeba okamžitě začít jednat. A to komplexně. Spolupráce se sousedy bude při hubení štěnic nutná.

Jak štěnice znepříjemňují život

Všech pět vývojových stadií potřebuje krev, proto se štěnice nikam příliš nevzdalují, nicméně za potravou dokážou urazit i poměrně dlouhou vzdálenost, když na to přijde. Potravu vyhledávají v noci, orientují se na základě teploty a vlhkosti. Samice štěnic snáší denně několik vajíček a kromě nic nebo štěničího trusu můžeme zahlídnout tyto nezvané obyvatele našeho domova osobně.

  Jak vybrat vhodné stínění do vašeho domu či bytu?

Likvidujeme štěnice

Likvidace štěnic musí být mechanická i chemická. Nejlepší bývá spolehnout se na specializovanou firmu, aby byl zásah důkladný a dostatečný, jinak se může stát, že brzo budeme boj začínat nanovo. Jelikož jde o záležitost poměrně vyčerpávající, bude dobré, když se to zvládne napoprvé.

Na koho se obrátit s hubením štěnic a deratizací

Důležité bude vše vyprat, vyčistit každou škvíru, rozebrat nábytek, některé věci i zlikvidovat. Nezbytný bude průzkum a dotazy u ostatních bytů. Štěnice často cestují z bytu do bytu, například přes stoupačky. S hubením štěnic, švábů, hmyzu i deratizací vám pomůže firma sos-stenice.cz. Ta působí po celé ČR, hlavně Praha, Ostrava a Brno.

Diskrétnost především

Hubení štěnic i deratizace budou diskrétní, ale účinné. Firma nepřijede s křiklavě označenými vozy a technikou, kdo se o tomto zákroku nebude smět dozvědět, se o něm nedozví. Ostatní nájemníci, kterých se to týkat nebude, nemusí mít ani tušení, jaký proces u vás doma probíhá.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Centrum-Zprávy.cz

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

You may also like

Leave a Comment