Ztráta práce – jak postupovat

Ztráta práce – jak postupovat

Ztratili jste práci, nová se vám vyhýbá obloukem, a vy se bojíte, že už pořádné uplatnění nenajdete? Nechcete živořit s minimem? Je potřeba napnout všechny síly a věnovat hledání veškerou možnou energii. V této situaci rozhodně nejste sami. Věděli jste, že i mnoho lidí nad 50 hledá v ČR novou práci nebo alespoň přivýdělek?

Práce pro vás

Zkuste všechny postupy hledání práce, které existují

Nejprve se seznamte se všemi možnostmi hledání práce, které máte, zažitými i méně známými, a naplno je využijte. Určitě se zaregistrujte na úřadu práce. Stát za vás po tuto dobu bude platit zdravotní pojištění a možná budete mít nárok i na podporu v nezaměstnanosti. Sníží se vám o něco výdaje a zvýšíte svou šanci na nalezení práce.

Nebojte se ohledně práce obrátit na své okolí

Kromě hledání práce na internetu, registrace na úřadu práce a obesílání firem vaším životopisem se zeptejte i kamarádů, známých, bývalých spolužáků a příbuzných, zda o nějakém místě nevědí. Nebojte se přiznat, že jste o práci přišli, stát se to může každému. Možná byste se divili, kolik lidí našlo práci právě tímto způsobem. Mohou vědět o vhodném místě přímo pro vás.

Vezměte nějakou práci i dočasně

Můžete v mezidobí vzít i práci, která není úplně ideální, může být prozatímní a vám mezitím nic nebrání chodit stále po pohovorech a hledat něco lepšího. Také se může stát, že se vám tato původně provizorní práce zalíbí. Potencionálním zaměstnavatelům ukážete, že jste aktivní a neumíte sedět s rukama v klíně, v životopise nebudete mít zbytečnou mezeru. Navíc získáte nové zkušenosti.

Volný čas využijte na vzdělávání

V období bez práce využijte čas nejen na její hledání, ale i na další vzdělávání. Na úřadu práce vám nabídnou rekvalifikační kurzy, je možné přihlásit se na univerzitu třetího věku, existují internetové e-learningové kurzy. Variant je spoustu, stačí chtít.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Novinky-Zprávy.cz    

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

 

 

Press Expres na Facebooku

4 Responses to "Ztráta práce – jak postupovat"

  1. Pingback: Nabídka práce – odkud může přijít? | NovinyCZ

  2. Pingback: Personalistka, nový personální portál | Svět Ženy Svet Zeny

  3. Pingback: Nabídky práce | Tiskové Zprávy

  4. Pingback: Hledám práci | Tiskové Zprávy

You must be logged in to post a comment Login